MAGYARORSZÁG  ADT  ASZTL  BFL  EGYH  ELP  FS-CSTK  HIM  HUNG  MÁV  MILEV  MNH  MNL  OSZK  PIM 
   

Magyarország legnagyobb és folyamatosan bővülő digitális periodika adatbázisa, amely a teljesség igényével teszi hozzáférhetővé több száz hazai tudományos és szakfolyóirat, valamint heti- és napilap minden lapszámát. A több millió oldalas szövegállományban történő keresés, továbbá a több száz lap tartalomjegyzékének böngészése díjtalan, a dokumentumok megjelenítéséhez előfizetés szükséges.

 ADT
   

A levéltár biztosítja az érintett állampolgárok számára, a róluk nyilvántartott adatok megismerését és a - törvényben foglalt feltételek mellett - a kutatását.

 


A polgári anyakönyvezés kezdete - 1895. október 1 után - kettős anyakönyvvezetés volt. A polgári anyakönyvek az anyakönyvvezetőknél, másodpéldányuk a területileg illetékes levéltárban találhatók. A budapesti polgári anyakönyvek tárhelye a

Kutathatóságukra törvényi szabályozás készült, mely meghatározza, mely időtartamon belül korlátozza a kutatást. Ezért kutatás előtt, minden esetben tájékozódni kell az illetékes levéltárakról. http://leveltar.lap.hu/
 

 


Az egyházmegyei levéltárak elkezdték digitalizálni és online kutathatóvá tenni az egyházi anyakönyveket.

 


 


A portál a Magyar Nemzeti Levéltár (MNL) és Budapest Főváros Levéltára (BFL) elektronikus és digitalizált levéltári anyagának közzétételét szolgálja, az elektronikus levéltári nyilvántartások és segédletek révén pedig a papír alapú iratok kutatásához is segítséget nyújthat.

 
   


A magyarországi anyakönyvek mikrofilmezését a mormon egyház végezte úgy, hogy az Országos Levéltár tulajdonában is maradt egy példány. Mivel a Mormon Egyház a világ más országaiban is végzi az anyakönyvek filmezését, a kutató központjaikban a már filmezett anyakönyvek mikrofilmje is megrendelhető.

FAMILYSEARCH - CSALÁDTÖRTÉNETI KÖZPONT ( FS-CSTK ) 
(Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza)
 



 


 
  

A Honvédelmi Minisztérium Hadtörténeti Intézet és Múzeum keretében működik a

HADTÖRTÉNELMI LEVÉLTÁR ( HIM ) 
melyben a katonai iratokkal, sírokkal és kegyeleti helyekkel kapcsolatos gyűjtemények találhatók.
 

 
  

A Hungaricana szolgáltatás elsődleges célja, hogy a nemzeti gyűjteményeinkben közös múltunkról fellelhető rengeteg kultúrkincs, történeti dokumentum mindenki számára látványosan, gyorsan és áttekinthető módon váljon hozzáférhetővé. Az adatbázis folyamatosan gazdagodó virtuális gyűjteményei a gyors ismeretszerzés mellett, a mélyebb feltáró kutatások követelményeinek is megfelelnek.

 
   

A MÁV iratain és tervrajzain kívül családtörténeti kutatásoknál használható dokumentumokat is őriznek.

 

A zsidó családok kutatására magyarországi és amerikai adatbázisok állnak a kutatók rendelkezésére. A budapesti Családkutató Központban a munkatársak segítenek a genealógiai adatgyűjtésben, a levéltárban őrzött dokumentumok kutatásában,

MAGYAR ZSIDÓ MÚZEUM ÉS LEVÉLTÁR ( MILEV )
  Az amerikai adatbázisokban való kutatás interneten keresztül lehetséges: JewishGen
 


A Magyarországra telepített német családok kutatását segíti számtalan könyvvel a Budapesten található

 

Magyarországon valamennyi történelmi vallás anyakönyvei mikrofilmre kerültek és így központi helyen az Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltárában kutathatók. A mikrofilmek a vidéki levéltárakba lekérhetők, ill. a digitalizáltak megtekinthetők. 
Magyarország valamennyi levéltára itt érhető el.

 
   

A kutatók számára kifogyhatatlan tárházát jelentik az információknak azok a könyvek és aprónyomtatványok, melyek az

gyűjteményében találhatók.

 
   

A Petőfi Irodalmi Múzeumot 1954-ben hozták létre a Petőfi-Ház jogutódjaként. Gyűjteménye nem kizárólag irodalommal kapcsolatos anyagokat ölel fel. Az adatbázis jelentős terjedelme interneten is kutatható.

 

Részletes ismertetésük a lapfüleken kattintással érhető el.